KANDIRA HABER || KANDIRA DAN HABERNZ OLSUN
KANDIRA AKP BELEDÝYE BAÞKAN ADAYI KÝM OLACAK?
Kocaeli’nin turizme açýlan penceresi olan Kandýra Ýlçesi son 5 yýldýr oldukça kötü yöne
KOCAELÝSPOR 2-0 MUÐLASPOR
Kocaelispor, bugün konuk ettiði Muðlaspor’u zorlanmadan geçti.
YAKUP KARAASLAN'DAN BÜYÜKAKIN PAYLAÞIMI
AK Parti Kandýra Belediye Baþkan Aday Adayý Yakup Karaaslan sosyal medya hesabýndan yaptýðý p
TAHÝR BÜYÜKAKIN RESMEN ADAY
Cumhurbaþkaný ve AK Parti Genel Baþkaný Recep Tayyip Erdoðan, Ýstanbul Haliç Kongre Merkezi'n
KANDIRA PLAJLARI KOSKEM'e EMANET
KANDIRA PLAJLARI KOSKEM'e EMANET
KANDIRA PLAJLARI KOSKEM'e EMANET
Kocaeli Büyükþehir Belediyesi Ýtfaiyesi KOSKEM cankurtaranlarýnýn yaz deniz sezonu çalýþmalarý baþlýyor
  Bu haber, 13 Haziran 2018, Carsamba 10:31:02 tarihinde eklenmitir.

Kocaeli Büyükþehir Belediyesi Ýtfaiyesi bünyesinde faaliyet gösteren KOSKEM’in cankurtaranlarý, sahillerdeki görevleri için hazýrlanýyorlar. Ýçerisinde STK gönüllülerinin de bulunduðu 200 cankurtaran yaz boyunca denizde boðulma vakalarýna karþý nöbette olacak. Geçtiðimiz yýllarda film sahnelerini aratmayan görüntülerle vatandaþlarý kurtaran cankurtaranlar, azgýn dalgalarla mücadele ederek yüzlerce kiþinin hayatýný kurtardý.

Her yaz olduðu gibi bu yaz da Kocaeli sahillerinde boðulma vakalarýna karþý cankurtaranlar görev baþýnda olacak. Gün boyu sahillerde boðulma vakasý gözlemleyen cankurtaranlar olasý durumlara anýnda müdahale ederek hayat kurtarmaya devam edecek.

200 CANKURTARAN

Vatandaþlar cankurtaranlarýn görev yaptýðý sahillerde gönül rahatlýðýyla denize girebiliyor. Bu yýl Kocaeli Ýtfaiye Dairesi personeli ve gönüllüler, Gebze Teknik Üniversitesi, Akut Kocaeli, MAG Kocaeli Þubesi, Kocaeli Üniversitesi Uluslararasý Öðrenci Topluluðu Derneði, Mercan Yüzme Kulübü ve Kocaeli Yüzme Kulübü’nden toplam 200 cankurtaran görev alacak.

10 GÖREV BÖLGESÝ

Halkýn güvenli bir þekilde denize girebilmeleri için Ýtfaiye Daire Baþkanlýðý KOSKEM tarafýndan 2005 yýlýnda baþlatýlan su kazalarýný engelleme hizmeti; 2008 yýllarýna kadar 1 bölgede hafta sonlarý gerçekleþtirilirken, bugün itibariyle haftanýn 7 günü Karamürsel Altýn Kemer plajý, Ereðli Plajý, Darýca Bayramoðlu Halk Plajý, Darýca Bayramoðlu (Kadýnlar Plajý) ve Karadeniz sahillerinde ise Cebeci Halk Plajý, Kerpe Halk Plajý, Kumcaðýz Halk Plajý, Sarýsu Halk Plajý, Seyrek Halk Plajý, Baðýrganlý Halk Plajý olmak üzere 10 bölgede çalýþma yapacak. 9 Haziran’da baþlayacak olan sezon 16 Eylül’de de sona erecek.

7 BÝN 471 KÝÞÝ KURTARILDI             

Su Kazalarý Engelleme Hizmetleri(KOSKEM) ile ilgili istatistikî veriler incelendiðinde, yýllar geçtikçe boðulma vakalarýnda azalma, kurtarýlan insan sayýsýnda artýþ gözlemleniyor. 2005 yýlýndan bugüne kadar toplam 7 bin 471 kiþi boðulmaktan kurtarýldý. 2017 yýlý yaz sezonu boyunca ayrýca 737 kiþiye de ambulans saðlýk hizmetleri sunuldu.

Yorumlar


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
Gvenlik Kodu :    
 Haber Etiketleri KANDIRA SAHÝLLERÝ 2018, CEBECÝ PLAJI 2018, KUMCAÐIZ PLAJI 2018, KERPE SAHÝLÝ,
Gnn Haberleri
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
 
Hangi Sahili Tercih Ediyorsunuz?
Seyrek
Baðýrganlý
Cebeci
Babalý
Dikili
Sarýsu
Pembe Kayalar
Kovanaðzý
Kapri Koyu
Kefken
Kumcaðýz
Kerpe
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
GEZELÝM TOZALIM KANDIRA || KANDIRA HABER
Kandýra Kefken Açýklarýnda 117 Mülteci Yakalandý
Gülþen - Yatcaz Kalkcaz Ordayým
Kandýra Hindisi TRT 1 'de Haber Oldu || KANDIRA HABER
Kefkenli Balýkçýlarla Karadeniz
Cem Yýlmaz Kandýra Teksen Köyünde Reklam Filmi Çekti
[ Tmn Gster ]
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
KEFKEN SAHÝL, Ýrfan Yaðýz, HEMÞÝRE ALIMLARI NE ZAMAN, Kerpe Miço Limaný, hapis, Zýpkýnla Balýk Avý, Melisa Kolpar, Gülüm Benim, Ölümle Dans, Gülcemal, türk, Kerpe'de Boðuldu, UEFA Þampiyonlar Ligi D Grubu, Anadolu Partisi Kandýra, ÞÝLE KANDIRA OTOYOLU, KEFKEN MÝÇO KOYU, Bayram Namazý, Hayatý Tesbih Yapmýþým, KUMCAÐIZ KÖPRÜSÜ, Eðitim Ýþ Sendikasý Kandýra Temsilcisi Mustafa Koçak, Comenius Okul Ortaklýklarýý, KOÜ Umuttepe Týp Fakültesi, Sultan Raev, Baðýrganlý Taflan Koyu Güzelleþtirme Derneði, Saadet Partisi, Hadise Þarkýlarý, Grip Nedir, Tuðana Savgý, Güvenlik, Akçakoca Ýlköðretim Okulu,
 
sanalbasin.com uyesidir Kandra Haber Facebook Kandra Haber Twitter Kandra Haber Haber Ak Kandra Haber Youtube Kandra Haber Foto Galeri Kandra Haber Video Galeri Copyright 2007-2018 kandirahaber.com
Her hakk sakldr.
kandirahaber41@gmail.com
Hayri ZCAN