Kocaeli Valiliği Okullar İle İlgili Bildiri Yayınladı

Kocaeli Valiliği Okullar İle İlgili Bildiri Yayınladı

Kocaeli Valiliği yıkım kararı verilen okullar ile ilgili basın duyurusu yaptı.

Yapılan açıklama;

‘Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda deprem tahkiki yapılan ve çalışmaları devam ettirilen 40 okul binasından 12 sinin güçlendirilmesi bitmiş, geriye kalan 28 adet okul binasının çalışmalarına başlanılmış ve bunlardan;

1- İzmit Mimar Sinan Anadolu Lisesi

2-İzmit Namık Kemal Anadolu Lisesi

3- Kandıra Anadolu İmam Hatip Lisesi

4- Gölcük Barbaros Hayrettin Anadolu Lisesi

Binalarının yıkım kararı 22.01. 2022 tarihinde onaylanmış olup YIK-YAP programına dahil edilmek üzere Milli Eğitim Bakanlığımıza uygulanacak projeler ile birlikte sunulmuştur.

Bu süreçte öğrencilerimizin eğitim - öğretimini sağlıklı bir şekilde yürütebilmeleri için en uygun fiziki ortamların belirlenmesi amacıyla kurulan komisyon ve Eğitim Müfettişlerimizce çalışmalar yürütülmüştür.

Valimiz Seddar Yavuz’un talimatları ile Vali Yardımcısı Abdul Rauf ULUSOY başkanlığında 01.02. 2022 Salı günü İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü, İzmit ilçe okul müdürlerimiz ve okul aile birliği temsilcileri ile İl ve İlçe yöneticilerimiz bir araya geldiler. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer AKMANŞEN tarafından biten ve devam eden eğitim yatırımları ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Taşınacak okullar ile ilgili okul müdürleri, okul aile birlikleri ile karşılıklı olarak görüş alış-verişinde bulunarak; eğitimciler, okul müdürleri ve okul aile birliklerinin görüşlerine önem verileceği belirtilmiş ve öğrencilerimiz için en sağlıklı kararın verileceği münazara edilmiştir.


İlginizi Çekebilir

15 Soruluk Doğru Yanlış Testi

HEMEN ÇÖZMEYE BAŞLA