Çubuklu Balaspor Başkanı Abdullah Malçok: Bu Fırsatçılığa Leş Kargası Denir

Çubuklu Balaspor Başkanı Abdullah Malçok: Bu Fırsatçılığa Leş Kargası Denir

Çubuklu Balaspor Başkanı Abdullah Malçok, 2-1 kazandıkları Kandıra GB maçında erteleme tarihinden sonra transfer ettikleri oyuncuya itiraz eden rakip Kandıra Gençlerbirliği camiasına tepki gösterdi.

“SAHADA KAYBETTİKLERİ MAÇI MASADA ALMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Başkan Abdullah Malçok yaptığı açıklamada, “Bu zamana kadar Ana Ocağım dedim, aleyhinde tek kelime etmedim. Yeri geldi, köyümün takımını dahi ikinci plana attım. Koskoca ilçe takımını tarihinde bir kez olsun bırakın Profesyonel Ligi, BAL’a bile çıkarmayı beceremeyen, ondan geçtim, Süper Amatör Lig’de tutmayı bile başaramayanlar, bugün sahada kaybettikleri maçı masa başında almaya çalışıyorlar. Kandıra Gençlerbirliği Belediyespor’dan bahsediyorum.

“KALECİMİZ YOKTU”

Olaylı Seka Doğansor maçında Çubuklu Balaspor kalecimiz beş maç ceza alınca, ara transferde kaleci transfer ettik. Kandıra Gençlerbirliği maçının oynanacağı gün transfer ettiğimiz kalecimiz de Covid 19’a yakalanınca, son dakikada Ramazan Özdamar kardeşime ricada bulunduk ve sağ olsun, bizi kırmadı. Saat 15.30’dan sonra yeğenim Murat Malçok basa bas Sakarya’ya gitti, son gün Ramazan’ın lisansını yetiştirdi. Ve o günün akşamı oynanan maç sonunda karşılaşmayı 2-1 Çubuklu Balaspor kazandı.

“BİREYSEL ERTELEME MAÇI DEĞİL”

Ne var ki, ertesi gün rakibimiz erteleme maçı olduğu gerekçesi ile son dakikada transfer ettiğimiz kaleci Ramazan’a itiraz etti ve maçın 3-0 hükmen kendileri lehine olması için Federasyona dilekçe verdi. Şimdi gelelim işin özüne… Çubuklu Balaspor – Kandıra Gençlerbirliği Belediyespor maçı bireysel bir erteleme maçı değildir! Hava muhalefetinden dolayı "tüm amatör maçlar" ileri bir tarihe ertelenmiştir.

“BUNLARA LEŞ GARGASI DENİR”

Buna rağmen tertemiz bir maçı böyle bir fırsatçılığa dönüştürmeye kalkan ve bugüne kadar “kardeş takım” gözü ile baktığımız zihniyetin bu yaklaşımı camia olarak bizi derinden yaralamıştır.

Bir maç kaybetmek elbette camia olarak bize bir şey kaybettirmez. Ancak futbolcu kardeşlerimizin alın terine üzülürüz, o kadar.

Bu fırsatçılığa sokak dili ile “leş kargası” denir. Şimdilik bu kadar devamı da gelecek” dedi.

İlginizi Çekebilir

15 Soruluk Doğru Yanlış Testi

HEMEN ÇÖZMEYE BAŞLA