Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras: Tarlayı ekecek kimse kalmadı

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras: Tarlayı ekecek kimse kalmadı

Divan toplantısında konuşan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras'ın gündeminde tarımdaki sıkıntılar vardı. Aras, "Ekecek insan da ekilecek yer de kalmadı" dedi.

Yeniden Refah Partisi’nin aylık il divan toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıyı İl Başkanı Mehmet Aras yönetti. Genel merkezden konukların da yer aldığı divan toplantısında konuşan Aras, “Eskilerin sözüdür. Bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir askeri, bir asker, bir orduyu, bir ordu bir ülkeyi kurtarır. Bütün başarı hikayelerinin arkasında, planlı, prensipli ve inançlı çalışmak yatar.

19 yıldır bu ülkede, tarımı hayvancılığı ve her türlü üretim faaliyetini durma noktasına getiren iktidar bugün yağ bulamıyor. Buğday bulamıyor. Ve diyor ki, ekilmedik yer bırakmayacağız. Ekecek insan mı bıraktınız? Ekilecek yer mi bıraktınız? Ekene biçene yiyecek ekmek mi bıraktınız?” dedi.

SİNSİ BİR TUZAK

Divan toplantısına genel merkezi temsilen katılan Mikdat Ertem de konuştu.

Sokak hayvanları üzerine yapılan olumsuz haberlerin bir plan dahilinde servis edildiğini ve bunun arkasında Siyonizm’in olduğunu öne süren Ertem, “Bu haberlerin temelinde, hayvanları yok etme planı yatıyor.

Hayvanların saldığı gazların ozonu deldiği, atmosferi kirlettiği iddialarının temelinde bu yatıyor. Hayvan neslini tüketerek, yapay ete geçecekler. İnsanların beslenme alışkanlıklarını değiştirip, kendilerine bağımlı hale getirecekler. Sokak hayvanlarının kontrol altında tutulmasından kamu makamları sorumludur. Bu sorumluluğun ihmal edilmemesi üzücü olayların yaşanmaması için yeterlidir. Hayvan düşmanlığına karşıyız” dedi.

İNSAN HAKLARINI MERKEZE ALALIM

Mikdat Ertem’in gündeminde toplum, aile ve kadın hakları da vardı. Ertem, “En temel hukuk metinlerinin temelinde insan hakları kavramı yatar. Siz toplumda bir sınıfa ayrıcalıklı hukuk uygulayarak, o kimseleri koruyamazsınız. Aksine o kişileri hedef haline getirirsiniz. Bu günde dünya toplumlarının durumu budur.

İnsan hakları çerçevesinde konunun ele alınıp düşünülmesi gerekiyor” dişe konuştu.

Toplantıda, YRP’ye geçen eski AK Parti Derince Belediye Meclis Üyesi Cahit Özay, Gelecek Partisi Derince İlçe Teşkilat Başkanı Nadir Yıldız ile AK Parti’den istifa eden Mustafa Çalhan ve Ünal Er’e rozetleri takıldı.

Toplantıya katılan Yeniden Refah Partisi Kandıra İlçe Başkanı Levent Gödek ilçe aylık raporunu divana sundu.

KANDIRA HABER INSTAGRAM