Mavi Bayraklı Cebeci'de Kulaçlar Birincilik İçin Atıldı
Mavi Bayraklı Cebeci'de Kulaçlar Birincilik İçin Atıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 18, 23 ve 25 Ağustos tarihlerinde mavi bayraklı sahillerinde organize ettiği Açık Su Yüzme Şampiyonası'nın ilk etabı Kandıra'da yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 18, 23 ve 25 Ağustos tarihlerinde mavi bayraklı sahillerinde organize ettiği Açık Su Yüzme Şampiyonası’nın ilk etabı Kandıra’da yoğun katılımla gerçekleştirildi.

12 kategoride yapılan yarışa aralarında Türkiye Yüzme Federasyonuna bağlı 101 yüzücü katıldığı kulaçların birincilik için atıldığı yarışı vatandaşlarla birlikte izleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli’nin artık denizlerinde yüzülebilen bir kent olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin çevreye ve denize yaptığı yatırım sayesinde denizin kendilerine yeniden kucak açtığını kaydeden Karaosmanoğlu, "Eskiden bu sularda yüzmek hayaldi. Ama artık yaptığımız yatırımlarla denizimize yeniden kavuştuk. Atık suların bir damlasını dahi denize bırakmıyoruz. Çünkü bu atık suları içme suyu kalitesinde arıtıp öyle denize bırakıyoruz. Biz buna insanımızın layık olduğunu düşünüyoruz. Vatandaşlarımızın da bu denizleri evi gibi bilip öyle temiz tutmasını yürekten istiyoruz" dedi.

CENGİZ KAN KATILMADI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Yüzme İl Temsilciliği işbirliği ile gerçekleştirdiği Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonası’nın ilk etabını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Cenan Turan, Başkan Danışmanı Nermin Tol, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, AK Parti Kartepe Kadın Kolları Başkanı Sevim Balaban, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mehmet Kesen, Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Şube Müdürü Zafer Sevil, Kandıra İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İlker İmirze, Türkiye Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Engin Kater, Yüzme Federasyonu Kocaeli İl Temsilcisi Seyfi Kıvılcım ile çok sayıda vatandaş izlerken, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan’ın programa katılmaması dikkat çekti.

ÇEVREYE YATIRIM GERİ DÖNDÜ
Yarışma öncesinde halka seslenen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli’nin iki denize kıyısı olan güzel bir il olduğunu söyledi. Kocaeli’nin 120 km’lik bir sahile sahip olduğunu hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, konuşmasında Büyükşehir Belediyesi’nin çevreye ve denize yaptığı yatırımlara dikkat çekti. Kocaeli’nin birçok doğal güzelliği olmasına karşın, yıllardır yapılan yanlışlar nedeniyle bu güzelliklerin adeta hoyratça kullanıldığını anlatan Başkan Karaosmanoğlu, "Ne yazık ki bu güzellikleri iyi kullanmıyoruz, ihanet ediyoruz. Molozları, pislikleri sahile atıyoruz. Ama burası bizim evimiz, dinlendiğimiz yerler. Ben ve ekibim temizliği, temiz çevreyi seviyoruz. Ben bir çevre aşığıyım. Sizlerden de sahillerimizi, denizlerimizi, çevremizi temiz tutmanızı rica ediyorum. Çünkü temizlemek kadar kirletmemek de çok önemli" diye konuştu.

DENİZ YENİDEN KUCAK AÇTI
Büyükşehir Belediyesi’nin çevreye ve denize yaptığı yatırım sayesinde denizin kendilerine yeniden kucak açtığını kaydeden Karaosmanoğlu, "Eskiden bu sularda yüzmek hayaldi. Ama artık yaptığımız yatırımlarla denizimize yeniden kavuştuk. Atık suların bir damlasını dahi denize bırakmıyoruz. Sadece Karadeniz sahillerimizi değil, İzmit Körfezi’mize de bakın, Darıca’ya, Karamürsel’e, Başiskele’ye, Gölcük’e hepsi pırıl pırıl, tertemiz. Neden çünkü suları arıtmadan denize bırakmıyoruz. O arıttığımız su da içme suyu kalitesindeki bir su. Bu arıttığımız suyla yeşil alanları da suluyoruz. Hepsi sizin, hepsi Kocaeli için" dedi.

HEDEF KERPE
Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımların bir sonucu olarak alınan mavi bayraklara da dikkat çekti. Karamürsel Altın Kemer ve Cebeci Halk Plajları’nda mavi bayrakların dalgalandığını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, "Bu bize gurur veriyor. Çünkü vatandaşımız buna layık. Hedefimiz de şimdi de Kerpe var" şeklinde konuştu.

BURANIN DEĞERİ ARTTI
Başkan Karaosmanoğlu, çevreye yapılan yatırım sayesinde alınan neticelerin vatandaşa da fayda sağladığını kaydetti. Kandıra’da artık evlerin daha değerli olduğunu anlatan Başkan Karaosmanoğlu, "Şimdi buradaki evlerin dış cephelerini de güzelleştireceğiz. Vatandaşımız da bu konuda bize yardımcı oluyor. Çünkü bu da buraların değerini arttırıyor" dedi. Başkan Karaosmanoğlu konuşmasının sonunda Kocaeli Açık Yüzme Şampiyonası’na destek veren Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ile Yüzme İl Temsilciliği’ne teşekkür etti ve yarışlara katılan tüm sporcuları tebrik etti. Konuşmanın ardından yarış, Başkan Karaosmanoğlu’nun sahilde verdiği startla tüm kategorilerde aynı anda başladı.

101 YÜZÜCÜ KATILDI
Yarışa aralarında Türkiye Yüzme Federasyonu’na bağlı lisanslı sporcular ile vatandaşların oluşturduğu 101 yüzücü katıldı. Zorlu parkurdaki yarışı sahilde, vatandaşlarla birlikte Başkan İbrahim Karaosmanoğlu da büyük bir heyecanla takip etti.

14 ZODYAK BOT GÖREV YAPTI

Yarış boyunca KOSKEM (Kocaeli Sahilleri Su Kazalarını Engelleme Merkezi) denizdeki yarış güvenliğini sağladı. Yarış süresince ayrıca Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler ve Zabıta da görev başında oldu. Yüzücülerin güvenliği; bot, cankurtaran ve dalgıçlar ile 14 zodyak tarafından sağlandı.

12-14 YAŞ GRUBU’NUN ŞAMPİYONLARI
Yarış sonunda 12-14 bayanlarda birinci Nilay Erkal, olurken, erkeklerde aynı yaş grubunda birinciliği Harun Karadil elde etti. Aynı yaş grubunda bayanlarda ikinci Ceren Cenaplı, üçüncü ise Ezgi Şen oldu. Bu yaş grubunda erkeklerde ikinciliği Deniz Şeremetlioğlu, üçüncülüğü de İsmail Buğra Aytepe elde etti.

MADALYALARINI BAŞKANIN ELİNDEN ALDILAR
12-14 yaş erkeklerde ilk üçe giren yüzücüler altın, gümüş ve bronz madalyalarını ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun elinden aldı. Diğer yaş gruplarında dereceye girenler yüzücüler ise madalyalarını Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Cenan Turan, Başkan Danışmanı Nermin Tol, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, AK Parti Kartepe Kadın Kolları Başkanı Sevim Balaban, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mehmet Kesen, Yüzme Federasyonu İl Başkanı Engin Kater, Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fatih Akbulut, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İlker İmirze ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Rüştü Uyger’in elinden aldı. Yarışlarda kategorilerinde dereceye giren ilk beş sporcuya nakdi ödülle destek sağlandı.

CEBECİ MUHTARLIĞINDAN ANLAMLI JEST
Öte yandan Cebeci Köyü de beldelerinde yapılan yüzme yarışmasına anlamlı bir jest ile karşılık verdi. Köy muhtarı Firdevs Kanyılmaz, yarışmada birinci olan bayan yüzücülere köy adına birer çeyrek altın taktı.

12 KATEGORİDE YAPILDI
Yarışlar, 12-14; 15-18; 19-25; 26-35; 36-45 ve 46 yaş üstü yüzücüler katıldı. Bu 6 farklı yaş kategorileri de bay ve bayan olarak ayrı ayrı değerlendirildi. Toplamda 12 kategoride gerçekleşen yarışlarda tüm sporcuların dereceleri tek tek belirlendi.

MAVİ BAYRAĞA SELAM

Büyükşehir Belediyesi, mavi bayraklı plajda gerçekleştirilecek yarış öncesinde Büyükşehir Belediye Bandosu seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla alanı coşturdu.

İŞTE ŞAMPİYONLAR
Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonası’nda dereceye girenler ise şöyle:

KOCAELİ AÇIK SU YÜZME ŞAMPİYONASI
DERECE SIRASI - ÖDÜL TASNİF


1- BAY (12 - 14)
Derecesi Adı Soyadı Ödülü
1. Harun Karadil ALTIN
2. Deniz Şeremetlioğlu GÜMÜŞ
3. İsmail Buğra Aytepe BRONZ

2- BAY (15 - 18)
Derecesi Adı Soyadı Ödülü
1. Hakan Sofuoğlu ALTIN
2. Kerem Ali Giray GÜMÜŞ
3. Can Zağnos BRONZ

3- BAY (19 - 25)
Derecesi Adı Soyadı Ödülü
1. Emre Öztürk ALTIN
2. Veysel Parlar GÜMÜŞ
3. Erol Yıldız BRONZ

4- BAY (26 - 35)
Derecesi Adı Soyadı Ödülü
1. Zeynel Küsmezer ALTIN
2. Abdulkadir Dolumacı GÜMÜŞ
3. Onur Özsoy BRONZ

5- BAY (36 - 45)
Derecesi Adı Soyadı Ödülü
1. Faruk Sarıbayır ALTIN
2. Ümit Kemal Cengiz GÜMÜŞ
3. Aydın Yıldızay BRONZ

6- BAY (46 + )
Derecesi Adı Soyadı Ödülü
1. Çağın Akçor ALTIN
2. Sadi Hakan Kaplancalı GÜMÜŞ
3. Abdulselam Çalkan BRONZ

KOCAELİ AÇIK SU YÜZME ŞAMPİYONASI
DERECE SIRASI - ÖDÜL TASNİF


1- BAYAN (12 - 14)
Derecesi Adı Soyadı Ödülü
1. Nilay Erkal ALTIN
2. Ceren Canayaz GÜMÜŞ
3. Ezgi Şen BRONZ

2- BAYAN (15 - 18)
Derecesi Adı Soyadı Ödülü
1. İrem Damar ALTIN
2. Eylül Kürklü GÜMÜŞ
3. Beyza Kordon BRONZ

3- BAYAN (19 - 25)
Derecesi Adı Soyadı Ödülü
1. İlayda Damar ALTIN
2. GÜMÜŞ
3. BRONZ

4- BAYAN (26 - 35)
Derecesi Adı Soyadı Ödülü
1. Pervin Ambarcılar ALTIN
2. GÜMÜŞ
3. BRONZ

5- BAYAN (36 - 45)
Derecesi Adı Soyadı Ödülü
1. Seda Bahtiyar Tatay ALTIN
2. Çilem Çelik GÜMÜŞ
3. Nurcan Volkan BRONZ

6- BAYAN (46 + )
Derecesi Adı Soyadı Ödülü
1. Sevinç Kurtiç ALTIN
2. Yeşim Kip GÜMÜŞ
3. BRONZ

SIRADA DARICA VE KARAMÜRSEL VAR
Büyükşehir Belediyesi; Kandıra Cebeci Yarışı’nın ardından gelecek hafta, 23 ve 25 Ağustos tarihlerinde Darıca Bayramoğlu ve Karamürsel Altın Kemer Yarışları’nı gerçekleştirecek.
Darıca Bayramoğlu ve Karamürsel Altınkemer yarışları tüm kategoriler için 2 bin mt. mesafede yüzülecek.

ETAPLAR VE TARİHLERİ
Şampiyonanın kinci etabı 23 Ağustos Cuma günü Darıca Bayramoğlu Halk Plajı’nda yapılacak. Son etap ise 25 Ağustos Pazar günü Karamürsel Altınkemer Kültür Merkezi önündeki Halk Plajında yüzülecek. Bu yarışlara da yine il içi ve dışının yanı sıra her yaş grubundaki yüzücüler katılabilecek. Yarışmada dereceye girenler, derecesine göre madalya ve nakdi ödülle desteklenecek.

12 KATEGORİDE YAPILACAK
Kandıra Cebeci yarışında olduğu gibi diğer iki etaba da 12-14; 15-18; 19-25; 26-35; 36-45 ve 46 yaş üstündeki bay ve bayan yüzücüler katılacak. Böylece yarışlar toplamda 12 kategoride gerçekleşmiş olacak.

YARIŞLARIN SON BAŞVURU TARİHLERİ
Darıca Bayramoğlu ve Karamürsel Altın Kemer yarışlarına katılmak isteyen yüzücüler için son başvuru tarihleri şöyle:
23 Ağustos Cuma günü Darıca Bayramoğlu Halk Plajı’nda yapılacak yarış için son başvuru tarihi 21 Ağustos Çarşamba. 25 Ağustos Pazar günü Karamürsel Altınkemer Halk Plajı’nda yapılacak yarış için son başvuru tarihi 23 Ağustos Cuma.

KANDIRA HABER INSTAGRAMAdnan Turan:
Adnan Turan: "Çöpünüzü yere değil çöp kutusuna atın"
ERCAN ARAVAN, KANDIRA KEFKEN KURTYERİ'NDE MÜSTAKİL HAVUZLU VİLLA PROJESİNE BAŞLIYOR
ERCAN ARAVAN, KANDIRA KEFKEN KURTYERİ'NDE MÜSTAKİL HAVUZLU VİLLA PROJESİNE BAŞLIYOR
Salih Altun, 3 gün sonra bulundu
Salih Altun, 3 gün sonra bulundu
Kandıra Çamkonak'ta Hafriyat Kamyonu Devrildi
Kandıra Çamkonak'ta Hafriyat Kamyonu Devrildi
Kandıra Akdurak Mahallesi'nde Roman Konutları Yapılacak
Kandıra Akdurak Mahallesi'nde Roman Konutları Yapılacak
Başkan Turan İnsani Değerler Birliği'ni Kandıra'da Ağırladı
Başkan Turan İnsani Değerler Birliği'ni Kandıra'da Ağırladı
Kandıra Belediyesi Parke İhalesinini Gökhan Meşe Kazandı
Kandıra Belediyesi Parke İhalesinini Gökhan Meşe Kazandı
Kandıra'da Şampiyonun Gecesi
Kandıra'da Şampiyonun Gecesi
Kandıra Merkezde Üstyapı Çalışmaları Sürüyor
Kandıra Merkezde Üstyapı Çalışmaları Sürüyor
Belediye Başkanları Kandıra'da Buluştu
Belediye Başkanları Kandıra'da Buluştu
Vatan Partisi Kandıra’da yeni başkan Hakkı Pelevan
Vatan Partisi Kandıra’da yeni başkan Hakkı Pelevan
Kandıra'da Şampiyonluk Gecesi 10 Ocak Salı 19:30
Kandıra'da Şampiyonluk Gecesi 10 Ocak Salı 19:30
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'ndan Kandıra Paylaşımı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'ndan Kandıra Paylaşımı
Kandıra-İzmit Yolu'nun 6 Kilometresi Daha Açılıyor
Kandıra-İzmit Yolu'nun 6 Kilometresi Daha Açılıyor
Kandıra Mancarlı Pidesi ile Altın Madalya Aldı
Kandıra Mancarlı Pidesi ile Altın Madalya Aldı
KANDIRA'DA KUMAR OYNARKEN JANDARMAYA YAKALANDILAR
KANDIRA'DA KUMAR OYNARKEN JANDARMAYA YAKALANDILAR
Kandıra'da Psikoloji Danışmanlık Merkezi Açıldı
Kandıra'da Psikoloji Danışmanlık Merkezi Açıldı
Kandıra Belediyesi'nde Deprem Tatbikatı
Kandıra Belediyesi'nde Deprem Tatbikatı
Kandıra yolunda araç kullanırken dikkatli olalım
Kandıra yolunda araç kullanırken dikkatli olalım
Kandıra hindisi fiyatı bu yıl 500 liradan başlıyor
Kandıra hindisi fiyatı bu yıl 500 liradan başlıyor