Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hayri Özcan’ın İsmail Hakkı Buruş’la Özel Röportajı

Kandıra Haber Genel Yayın Yönetmeni Hayri Özcan , AKP Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı İsmail Hakkı Buruş’la adaylık sürecinden Kandıra geleceğine dair tüm konularla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Kandıra Haber Genel Yayın

Kandıra Haber Genel Yayın Yönetmeni Hayri Özcan , AKP Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı İsmail Hakkı Buruş’la adaylık sürecinden Kandıra geleceğine dair tüm konularla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

-Siyasete Nasıl ve Ne Zaman Başladınız?
Rahmetli babam Hüseyin Buruş (selametçi) o zaman ki ismi Refah Partisi ilçe yönetiminde olması dolayısıyla siyasete küçük yaşta başladım diyebiliriz.MGV Gençlik kollarında öğrencilik yıllarında aktif görev aldım.O yıllarda az parayla çok iş yapmayı öğrendim.Arkadaşlarım misket oynarken ben bayrak asmakla meşguldüm.1991 yılında başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da il başkanıyken Kandıra’ya konferansa gelmişti. Konferanstan sonra çayımızı içen Erdoğan’a o günden sonra hayranlığım başladı.

-Neden Aday Adayı Oldunuz?
Son bir yılda özel aracımla 40000 kilometre yol yapmışım.Türkiye’de gitmediğim il sayısı 5. Hükümetimizin yaptıkları yatırımları görüyorum ve iddia ediyorum “yatırım para sayma bitmeden hizmete giriyor.” Genel olarak Kandıra, Cumhuriyet tarihinde aldığı yatırımın fazlasını son 10 yılda AKP iktidarıyla aldı.Nedir bu yatırım projeleri;

-Namazgah Barajı,Kandıra Devlet Hastanesi,Akçakoca ilkokulu,Dudutepe arıtma tesisi(temiz su),Cebeci arıtma tesisi,Kandıra içme suyu deposu,Cebeci ve Kerpe sahil bandı düzenlemeleri,Bağırganlı arıtma tesisleri (paket olarak) ,Namazgah Barajı – Dudutepe arası ishale hattı,Dudutepe – Kandıra arası ishale hattı,Namazgah deresi islahı,Kandıra otobüs terminali,Akçakoca kültür merkezi,Köy yolları asfaltlanması,Köy mezarlıklarının düzenlenmesi,ihtiyaç duyulan köylere camii inşaa edilmesi ve köy fırınları..

Anlatırken saymakta zorlandım.Ben projelerimle Kandıra’ya gelen yatırımların üstüne koyup daha da fazla yatırım yapılması adına çalışacağım.Bu güçlü iktidar gücü ile birlikte Kandıramıza daha çok proje getirmek ve Kandıralının hizmetine sunmak için vatandaşın derdiyle dertlendiğim için bu zorlu ve mukaddes göreve talip oldum.

-Kandıra’da AKP’den 10 Aday Adayı Olmasını Nasıl Yorumluyorsunuz?
Kandıra bereketli topraklardan oluşur.Bir ekersiniz on biçersiniz.(gülüyor.)-Aday Adayları Arasında Şansınızı Nasıl Görüyosunuz?

En güçlü aday olarak kendimi görüyorum.Çünkü, hiçkimsenin eksikliğinden kendime pay çıkaracak karakterde bir adam değilim.Küçük yaşlarda gelen siyasi ve ticari yapının içinde olmanın verdiği avantaja ,genç olmanın enerjisine güveniyorum.Kandıra’da kapısını çalamayacağım hiç kimse yoktur.Kandıra’da eğer ki 35000 oy toplandığı taktirde %55-60 oranında oy almayı hedefliyorum.

-Bugüne Kadar Kandıra İçin Neler Yaptınız?
Kandıra’da ki sportif kimliğimin olmasının da avantajıyla Kandıra’da ilk kez Türkiye Şampiyonası’nı getirdik ve ev sahipliği yaptık.Açık deniz yüzme yarışlarının ilk kez resmi olarak Cebeci’de yapılmasında girişimlerim oldu.Kocaelispor’u yıllar sonra Kandıra’ya getirdim.5 yılda Kandıraspor’a 50 bin lira harcadık.
Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır.Benim tırnaklarımla ulaştığım yere hayalleriyle gidemeyecek kişilerin eleştirilerine kulak asmıyorum.

-Bu Yıl Yerel Seçimlerde Köylerin de Oy Atacak Olmasını Nasıl Yorumluyorsunuz?
Ben köy çocuğuyum.Köylerden en yüksek oyu ben alırım.Fındık bahçem var , balyeyi de taşıyorum , tırpanı da yapıyorum.Kefken,Cebeci,Karaağaç,Potlar,Kurtyeri,Özbey,Duraklı,Ballar ,Pınardüzü bölgelerinde ciddi bir destekçimiz var.

-Köylerin Oy Kullanacak Olması AKP İçin Avantaj mı Dezavantaj mı?

Doğru aday için avantaj olacaktır.-Geçtiğimiz Günlerde Temayül Yoklaması Yapıldı.Burdaki Sonucun Aday Belirlenmesinde Ne Gibi Etkisi Olur?

Temayül yoklaması partimiz için sadece bir kriterdir.Herşey demek değildir.

-Adayın Belirlenmesine Çok Az Bir Zaman Kaldı.Ne Düşünüyorsunuz?

Kaybetmekle ilgili bir korkum yok.Siyasette her an herşey olabiliyor.Hiçbirşeyin garantisi yoktur.

-Belediye Başkanı Olursanız Neler Yapmak İstiyorsunuz?

Kandıra’yı spor ve turizm kenti haline getireceğim.Kandıra’nın hormonlu büyümesine karşıyım.İlçenin kalkınması taraftarıyım.Gelecek 5 yılda Kandıralılar önce kapıcı sonra kapı dışarı mı edilecek yoksa biçilen tiyatroda aktif rol mü alacak.Benim için aslolan budur.Vatandaş olarak Kandıra’ya bugüne kadar kim çivi çakmışsa ve buna vesile olduysa teşekkür ederim.

İsmail Hakkı Buruş Kimdir?
1979 Kandıra doğumlu olan İsmail Hakkı Buruş, ilk,orta ve lise eğitimini Kandıra’da tamamladı.Yıllarca Kartalspor,Tokatspor,Sürmene Seyidişehir,Antalya Kumluca,Körfez Belediye,Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor gibi kulüplerde profesyonel futbol oynadı.Askerliği KKK’da futbolcu olarak yaptı.Ordu milli takım forması giyen Buruş evli ve bir çocuk babasıdır.Buruş halen Kandıraspor kulüp başkanlığını yapmakta ve KASKF’de il yönetimi üyesidir.