Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İSMAİL HAKKI BURUŞ’tan YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Kandıra’nın tanınmış isimlerinden, Kandıraspor kulüp başkanı ve geçmiş belediye başkanlığı seçimlerinde aday adayı olan İsmail Hakkı Buruş sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

Kandıra'nın tanınmış isimlerinden, Kandıraspor

Kandıra’nın tanınmış isimlerinden, Kandıraspor kulüp başkanı ve geçmiş belediye başkanlığı seçimlerinde aday adayı olan İsmail Hakkı Buruş sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

Buruş’un açıklamaları şu şekilde;

Vatandaş Belediyecilik ve hizmetlerde hamaset istememekte. Mevcutlarında, ben yaptım, ben ettim deyip böbürlenmelerine saygı duymamakta. Vatandaş bunları geçmiş, belki birkaç yalaka tayfası piyazcılık yapar ama bunlar prim yapmıyor. 

-Belediye başkanlığı ve belediyecilik anlayışı nasıl olmalıdır?

**Ağır alt yapı sorunlarına, şehir içi trafik kargaşasına kalıcı çözümler üreten.

**İhaleleri ahbap çavuşlara değil, hak edene veren.

**Kentin sıkıntılarını masada değil, sahada görüp tespit eden.

**Kentlinin vergisiyle vakıf adı altında bina yapıp siyasi kankalarına hibe etmeye kalkışmayan.

**Dürüst ve şeffaf bir tutumla ve düzenli aralıklarla denetime açık olan.

**Katı atıklardan çevreye zarar vermeden kurtulan, atık su arıtımı vb. konularda kalıcı geri dönüşüm projeleri geliştiren.

**Bir gününü engelli vatandaşlarla geçirip, onların kentin fiziki yapısından kaynaklanan sorunlarıyla empati kurarak hayatlarını kolaylaştıran projeler gerçekleştiren.

**Toplu taşımada en az 30 yıl sonrasını da hesaba katan projelere kafa yoran.

**Kentin makul biçimde ulaşılabilir ve her kesimden yurttaşın her türlü kültürel ve sportif ihtiyaçlarını karşılayacak  kompleksler inşa edecek olan.

**Şehrin karakteristiğini temsil eden yapıları Çin malı, epilepsi tetikleyici LED ışık ucuzluğuna düşmeden estetik tasarımlarla parlatan.

**Kentlinin ortak neması arazi ve arsaların rantını eşe, dosta, menfaattara peşkeş çekmek konusunda sabıka sahibi olmayan.

**Çalacaksa; enstrüman çalan, dikecekse; fidan diken, bölecekse; ekmeğini bölen.

**Bireylerin geçim sıkıntısı yüzünden göçe zorlanmadığı bir kent hedefleyen.

**Hizmet alım yaptığı taşeronların üç otuz para ödeyerek ve ezerek eleman çalıştırmasına izin vermeyen.

**Açtığı çukuru mümkünse o gün kapatan, değilse yurttaşın düşüp can ve mal kaybı olmayacağı makul tedbirleri alan.

**Sokak hayvanlarını katletmek veya yaşayamayacakları alanlarda ölüme terk etmek yerine, onlara uygun yaşam alanları hazırlayan.

**Gürültü denetimi yapmak bir yana, oy toplamak veya icraatını duyurmak maksadıyla, mahallelere megafonlu araçlar salarak kafa ütüleyip bizzat kendisi gürültü kaynağı haline gelmemiş olmak.

**Kaldırımları rant hatırına reklam panolarından yürünemez hale getirecek kadar gözü dönmemiş olmak.

**Yanına oturup çayını içip az sürede olsa derdini paylaşabileceği, ulaşılabilir olmak.

**Kadrolu işçisine, zabıtasına yaptıramadığı (yurttaşın önünden masa, altından sandalye çekmek vb.)işleri gariban geçici işçilere yaptırma kurnazı olmayan.

**Kentin tarihi ve turistik güzelliklerini, kaldıysa ağacını, yeşil alanını, rantiyenin doymak bilmeyen iştahına yağma ettirmeyecek.

**Projesini oluştururken kentliyle paylaşan, uygularken fikrini ve olurunu alan, katılımcı olan.

**Uygar ve markalaşmış yerli yabancı kentlerdeki belediyecilik uygulamalarını takip edip, kendi kentine uyarlayıp uygulayabilen, yaratıcı ve yenilikçi.

**Esasen ayağına götürülmesi gereken bir hizmet, örneğin bir ödeme için vatandaşı kapı kapı, masa masa sürüklemeyen, sağladığı kolaylıklarla vatandaşta kentlilik bilincini yaygınlaşmasına yardımcı olan.

**Ortalığı kırıp dökemeyen, zorlaştırmayıp kolaylaştıran..

**Her kentlinin kentin nimetlerinden azami ölçüde faydalanmasını sağlayacak sosyal projeler geliştirmelidir.

**Ben bilirim, ben yaparım egosu olmayan, karşısındakini dinleyen, istişare etmeyi bilen, her türlü fikir, görüş, düşünceye ve de vatandaşlar ile çalışanlarına saygısı olan.

**Makama yakışır, edep ve adabına uygun hareket eden. Toplumun her ferdine saygılı olan.

**Yapılan her işin arkasında mesleki bilgi ve beceri ile durabilen, yapılan ve yapılacak olan işleri yapboza çevirmeden her türlü detayı değerlendiren, yaparken de ciddi anlamda kontrol mekanizmasını çalıştıran, denetleyen.

**Hazımsız ve ne oldum delisi olmayan.

**Kamu görevlilerine ve kendi çalışanlarına saygılı olan.

**Meclis üyelerini figüran gibi görmeyen, onlarda Belediyecilik ve icraatlarını öğrenerek, gerekli bilgi ve donatı sahibi olmalı, meclis oturumlarında parmak kaldır indir oynamamalı, fikirlerini net şekilde ortaya koymalıdır.