Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kandıra Meclisi Karıştı. Kandıralıyım Diye Gezme Başkan

İl dışından gelen bir iş insanına kamulaştırmanın yapıldığı Balcı Köyü’nde imar izni verilmesi, Kandıra Belediye Meclisi’ni karıştırdı. Yıllardır oteli için imar izni alamayan MHP Kandıra İlçe Başkan Yardımcısı Yavuz Sibiç ile Belediye Başkanı Adnan Turan arasında ağız dalaşı yaşandı. Sibiç, Turan’a açtı ağzını yumdu gözünü…

İl dışından gelen bir

Kandıra Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz salı günü yapılan toplantısında ortalık fena karıştı. İddialara göre, kavganın bir tarafında Belediye Başkanı Adnan Turan, diğer tarafında da MHP Kandıra İlçe Başkan Yardımcısı Yavuz Sibiç vardı. İkili, özel imar izni nedeniyle mecliste ağız dalaşı yaşadı.

ARAZİSİ KAMULAŞTIRILDI
“MHP Kandıra İlçe Başkan Yardımcısı Yavuz Sibiç, Bağırganlı Köyü’nde denize yakın bir noktada bulunan 3 bin 800 metrekarelik arazisine otel yapmak istedi. Ancak imar yolu geçirilen arazinin yüzde 40’ı kamulaştırıldı. Otel dikilmek istenen arazinin bir kısmına dörtyol kavşağı yapıldı. Geçtiğimiz yılın Ramazan ayında Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ı makamında ziyaret eden Yavuz Sibiç, haklarının yenildiğini iddia ederek yardım istedi. Adnan Turan da dilekçe ile belediyeye başvurmasını istedi. Sibiç başvurdu ancak dilekçesi, “Kamulaştırma olan yere özel yapı dikilemez” denilerek reddedildi.

İL DIŞINA İMAR İZNİ
Her Kandıra Belediye Meclisi’ni takip eden Yavuz Sibiç salı günkü toplantıya da katıldı. İşte ne olduysa ondan sonra oldu. Kamulaştırma kararı verilen Balcı Köyü’ndeki bir araziye(sahibi Kocaelili değil) imar izni verildi. Hem de tüm üyelerin oybirliği ile… Karara tepki gösteren Yavuz Sibiç direkt Başkan Adnan Turan’a dönerek, “Bizim işimiz olmuyor ama dışarıdan gelenlerin işini hemen hallediyorsunuz. Kamulaştırma olan yerde imar izni verdiniz” dedi. Başkan Turan, “Benimle böyle konuşamazsınız” diyerek, Yavuz Sibiç’i susturmak istedi. Ancak Sibiç’in yanıtı daha sert oldu. “Bundan böyle Kandıralıyım diye gezme” tepkisini gösteren Yavuz Sibiç, meclis salonunu terk etti.

Kaynak: Özgün Kocaeli