Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kandıra Yolu’nda 6 kilometre daha açılıyor

Kandıra Yolu projesinde incelemelerde bulunan AK Parti Milletvekili İlyas Şeker’e bilgi veren Karayolları 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak, Çubuklubala ve Gölkent Kavşağı arasında 6 kilometrelik bir varyantı daha yeni yıla kadar hizmete açacaklarını söyledi.

Kandıra Yolu projesinde incelemelerde

Çolak, iki yıldır devam eden projenin tamamlanan ve devam eden alanlarına 1 milyar lira harcadıklarını belirtti.

Kandıra ile İzmit arasında trafik sorununu çözecek olan Kandıra-İzmit Duble yol projesinde Kandıra Cezaevi ve Çubuklubala ve Çubukluosmaniye varyantlarının açılmasının ardından sıra Çubuklubala ve Gölkent Kavşağı arasındaki 6 kilometrelik alana gelindi. Yeni yıla kadar tamamlanması beklenen 6 kilometrelik alanı AK Parti Milletvekili İlyas Şeker ve Karayolları 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak inceledi. Çolak, Kandıra yolu projesi ile ilgili çalışmaların ayrıntıları hakkında yüklenici firma olan Kalyon İnşaat’ın şantiyesinde sunum yaptı.

Karayollarının Kocaeli’de yaptığı çalışmaları anlatan Karayolları 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak, 2003 yılından bu yana Karayollarının Kocaeli’de 40 milyarlık yatırım yaptığını söyledi. Kandıra-İzmit-Kaynarca yol projesinin toplam uzunluğunun 58 kilometre olduğunu söyleyen Çolak, “Bu yol kapsamında 17 kavşak, 8 hemzemin kavşak ve 18 köprü inşa edeceğiz. Projenin tamamının bize maliyeti 2 milyar 800 milyon olacağını tahmin ediyoruz. 2021 yılında 250 milyon, bu yıl ise 700 milyon lira ödeme yaptık.