Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kandıra’da 2024 yerel seçimleri öncesinde adaylar konuşuluyor

2024 yerel seçimlerine daha 10 ay var ama Kandıra kulislerinde bazı isimler konuşulmaya başlandı.

2024 yerel seçimlerine daha

2024 yerel seçimlerine daha 10 ay var ama Kandıra kulislerinde bazı isimler konuşulmaya başlandı.

2023 cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde Kandıra’da Cumhur ittifakı rekor oranda bir oy almıştı.

Seçim bitti ama Kandıra’da yerel seçimlerin belediye başkan adaylarının isimleri şimdiden konuşulmaya başlandı.

Cumhur ittifakının çok fazla oy aldığı Kandıra’da, bu sonuçların yerel seçimlere yansıyacağı tahmin ediliyor. Hal böyle olunca konuşulan aday sayısı da bir hayli fazla..

Mevcut belediye başkanı Adnan Turan, geçtiğimiz hafta Kandıra Haber’in canlı yayınında Hayri Özcan’ın belediye başkanlığı için aday olacak mısınız sorusuna “aday olmak istiyorum” demişti. 

Yerel seçimlerde Yeniden Refah Partisi’nin Kocaeli’de milletvekili çıkartmasında büyük katkısı olan ve Kandıra’da da ciddi bir oy alan Levent Gödek’i de geçtiğimiz gün Kocaeli’ye teşekkür ziyaretine gelen Yeniden Refah Partisi genel başkanı Fatih Erbakan işaret etmiş ve “Kocaeli’de belediye kazanmalıyız. Levent Gödek’i değerlendirmek gerekir” demişti.

Milletvekilliği seçiminde AKP 12.sıra adayı İbrahim Efe’de başkan adaylığı konusunda adı geçen isimlerden.. Efe, seçim sürecinde Kandıra’da gitmedik köy bırakmamıştı. 

Kulislerde adı geçen önemli isimlerden birisi de yıllardır parti içerisinde aktif görev alan Ulaşım Park Destek Hizmetleri Müdürü Yakup Karaaslan.. Karaaslan’ın belediye başkan adayı olma konusunda çalıştığı konuşuluyor.

Kandıra AKP İlçe Başkanı Erol Ölmez’in de adaylık için adı konuşuluyor.

AKP kulislerinden aldığımız bilgilere göre yıllardır parti içinde yer alan Murat Batmaz’ın da adı adaylık için adı geçiyor.

Eski belediye başkanları Ünal Köken ve Cengiz Kan’ın da yeniden başkan olma konusunda yakın çevresiyle sık sık konuştuğu ve yeniden görev bekledikleri ifade ediliyor.

Seçimlere daha çok fazla zaman var ama “Kandıra’da aday kim olacak?” sorusu herkesin dilinde dolanıyor.. Hep birlikte göreceğiz..