Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kandıra’da Görev Yapan İmam Fatih Yılmaz Fenomen Oldu

Bildiğiniz, gördüğünüz, “imam” deyince aklınıza gelen bütün imam figürlerini unutun! bu imam başka imam.

Bildiğiniz, gördüğünüz, "imam" deyince

Kandıra’da cami imamlığı yapan Fatih Yılmaz, bilinen imamların ötesinde, farklı bir imam.

Kısa film çeken, kuş gözlemcisi, fotoğrafçı, çektiği fotoğraflarla ödül alan bir imam olur mu demeyin.

Çünkü Kandıra’da imamlık yapan Fatih Yılmaz, tam olarak böyle biri.

FENOMEN OLDU

Doğa ve Yaban Hayatı Fotoğrafçısı Alper Tüydeş’in sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımın ardından adı sosyal medyada hızla yayılmaya başlayan Fatih Yılmaz, fenomen oldu.

Fatih Yılmaz

Kandıra Kabaklar Köyü’nde cami imamlığı görevini yürüten Fatih Yılmaz ile ilgili anılarını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Alper Tüydeş, bu ilginç imamla ilgili yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

BİLİNEN İMAMLARDAN ÇOK FARKLI

“Sizi Fatih ile tanıştırayım. Kandıra’da cami imamı. Ama bilinen imamlardan çok farklı. Öncelikle kuş gözlemcisi ve fotoğrafçısı. Oluklu kertenkeleleri yılan sanıp öldürmesinler diye köy meydanına afiş asmışlığı var. Sokak köpekleriyle ilgi kısa filmi var.

Fatih Yılmaz

ÖDÜL BİLE ALDI

Karacabey görevinde tanıştık kendisiyle. Bu tanışma onun fotoğrafa olan merakının kuşlara yönelmesine vesile oldu. Çok güzel kayıtlar aldı. Birlikte çok kamuflaja girip kuş çekmişliğimiz var. Hatta Kocaeli’de çektiği kuş fotoğrafı ile ödül bile aldı.

KISA FİLMİ VAR

Karacabey’de görev yaptığı köyüne ekmek getiren fırıncının her sabah sokak hayvanlarını beslediğini duyunca onu bu hikayesini kısa film olarak çekip internette yayınladı.

OLUKLU KERTENKELELER İÇİN

Yılana çok benzediği ve zehirli olduğu sanılarak görüldüğü yerde öldürülen oluklu kertenkeleler için de çaba sarf etmişti. Hem cemaatine bunu anlattı hem de köyün görülen yerlerine ayırt edici detayların olduğu afişler astı. Yılanları da öldürmeyin ikazıyla elbette

Fatih Yılmaz

ÇOK GÜLDÜK

Fatihle ilgili unutamadığım bir yorum. Kısa film haberini sosyal medyada paylaşınca birisi şey yazmıştı; ‘Allahım bu ülkede fırıncının sokak köpeklerini beslemesine mi, İmamın kısa film çekmesine mi şaşırsam bilemedim’. Fatihle çok gülmüştük buna”

Fatih Yılmaz