Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kocaeli’de Ekmek ve Simite Zam Geldi, EKMEK 4 TL SİMİT 5 TL OLDU

Ekmek fiyatlarına gelmesi beklenen zam dışında simit fiyatlarına da zam uygulandı.

Ekmek fiyatlarına gelmesi beklenen

Artan maliyetler sonrası Kocaeli Fırıncılar Odası’nın Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nden talep ettiği ekmek zammına onay verildi. Yeni tarife 1 Temmuz’dan itibaren geçerli sayılacak. Devlet tarafından fırıncılara verilen un desteği, geçtiğimiz mayıs ayında sona erdi. Bu sebeple ürünlere gelen zamlar sonrası fırıncı esnafını zor duruma sokan un fiyatları sebebiyle zam uygulandı.

KESOB yönetimi, gerçekleştirilen toplantıda Fırıncılar Odasının zam talebini onayladı. Alınan onay neticesinde 1 Temmuz’dan itibaren 3 TL’den satılan  200 gram ekmek 4 TL’den  satışa çıkacak. Simit fiyatlarına da zam uygulandı.  100 gramı 4 TL’den satılan simitin fiyatı  1 Temmuz itibarıyla 5 TL olarak satışa çıkacak.

Ekmeğe ve simit fiyatlarına gelen zamlar dışında bu yıl Kocaeli’nde bir ilk yaşanacak. Fırıncılar Odasının vermiş olduğu karar ile birlikte bayramın birinci ve ikinci gününde fırınlar kapalı olacak. Fırıncıların bayram günlerinde çalışması sebebiyle bu yıl bayram kutlamalarını yapabilmeleri açısından bu şekilde karar alındığı ifade edildi.