Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

O sigaralar artık satılmayacak

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar tarafından yapılan açıklamaya göre BAT grubunun sigaralarını artık satılmayacak

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği

Tekel Bayileri Yardımlaşma Platformu Başkanı Erol Dündar, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada sigara firmalarının esnafın kar marjını düşürdüğünü vurgulayarak British American Tobacco’nun (BAT) sigaralarını satmama kararı aldıklarını duyurdu.

Alınan karar sonrası bayiler, boykot kararı aldı ve raflara açıklamalar astı.

Erol Dündar’ın sosya medya hesabından yaptığı paylaşım ise şöyle:

“Çok kıymetli meslektaşlarım sayesinde BAT boykotumuz, yani haklı davamız bugün sosyal medya mecrasında bir çok ulusal ve yerel kanalda yer buldu. Buna ilave olarak 7 bin civarı üyesi olan (TPF) Türkiye Perakendeciler Federasyonu’ndan bir yönetici beni şahsen ofisimde ziyaret etti ve yarın gerçekleştirecek olan toplantılarına beni davet etti. Haklı davamıza olan duyarlılıklarından dolayı onur ve gurur duyduğumu buradan bildirmek isterim. Yaptığımız kısa görüşmede “bilgimiz dahilinde olsaydı bizlerde en başından beri destek verirdik” şeklinde görüş bildirdiler ve 30 nisan itibari ile federasyon olarak boykota katılacaklarını, destek vereceklerini beyan ettiler. Ben de “geç kalınmış değil” diyerek onları da yanımızda görmek istediğimi dile getirdim. Haklı davamızda öncelikle TBYD üyelerimizin, sonrasında halkın menfaatine olan bu konuya katkılarından dolayı sosyal medyada bize yer veren tüm sosyal medya kanallarının ve TPF’nin desteklerine karşı teşekkürü, müşterilerimize ise anlayışlarından dolayı minneti bir borç bilirim.”