Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Türkiye, Sırbistan’ı 31-22 Mağlup Ederek Ragbi Tarihindeki İlk Galibiyetini Aldı! Kandıralı Eyüp Ensar Maçın Oyuncusu Seçildi

Türk Ragbi Milli Takımı, 15’li Ragbi Avrupa Konferans Ligi’nde önemli bir başarıya imza attı.

Türk Ragbi Milli Takımı,

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleşen maçta, Türkiye, rakibini 31-22 mağlup ederek Sırbistan karşısında Ragbi branşında tarihindeki ilk galibiyetini elde etti.

Türk Ragbi Milli Takımı, 15’li Ragbi Avrupa Konferans Ligi’nde önemli bir başarıya imza attı. Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleşen maçta, Türkiye, rakibini 31-22 mağlup ederek Ragbi branşında Sırbistan karşısında tarihindeki ilk galibiyetini elde etti.

Federasyon Başkanı Nahit Şahin maç sonrası yaptığı açıklamada, “Bu zafer, Türk ragbisi için dönüm noktasıdır. Takımımızın disiplinli ve kararlı tutumu, inanç ve istek bu tarihi başarıyı getirdi. Türk milleti olarak gelecek yıllarda ragbide çok daha fazla başarıya şahit olacağız” dedi.

Maçın detaylarında, Türkiye’nin oyun kurucularının sergilediği üstün performans ve defanstaki sıkı çalışma dikkat çekti. İlk yarıyı minimal farkla geride kapatan Türk Milli Takımı, ikinci yarıda da üstünlüğünü artırarak maçı kazanmayı başardı.

Türkiye’nin Sırbistan karşısında kazandığı tarihi zaferin mimarları arasında bulunan Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi Spor Kulübü Ragbi takımından 5 ismin milli takımdaki başarıları Kandıralıları gururlandırdı.

Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi Spor Kulübü Ragbi Takımı oyuncuları Eyüp Ensar DAŞ, Aykut KANAÇLAR, Burak ÖZKAN, Ramazan TOMRUK ve Caner ARK milli takım için ter döken isimler.

Sırbıstan karşısında Kandıra’lı Eyüp Ensar DAŞ maçın oyuncusu seçilme başarısını gösterdi.

Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi Spor Kulübü Başkanı Bayram MEŞE, “Türk Milli Takımını kutluyorum. Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi Spor Kulübü sporcularının hepsiyle gurur duyuyorum. Müthiş yetenekli ve karakterli bir kadromuz var. Camiamıza ve Kandıramıza büyük bir mutluluk yaşattılar. Bundan sonraki süreçtede bugüne kadar olduğu gibi gençlere destek olmaya devam edeceğiz” dedi.