Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ücretsiz yolcuların ulaşımda sınırsız seyahat hakkına sınırlama getiriliyor

65 yaş ve üzeri ücretsiz yolcuların ulaşımda sınırsız seyahat hakkına sınırlama getiriliyor. Uygulamaya 60 yaş ve indirimli biletler de dahil.

65 yaş ve üzeri

Ocak ayı büyükşehir meclis toplantısında kapsamlı bi şekilde ele alınacak gündem maddesiyle söz konusu karar, kesinleşmiş olacak. Kararın il genelinde havuza giren bütün kooperatiflerde geçerli olacağı, giremeyenlerde ise olmayacağı ifade ediliyor.

4 BİNİŞTEN SONRASI ÜCRETLİ
“HAT-41 uygulamasının başlamasıyla özel halk otobüslerinde 65 yaş ve üzeri dahil ücretsiz, 60 yaş dahil indirimli seyahat eden yolcuların süresiz seyahat hakları GÜNLÜK DÖRT BİNİŞLE sınırlandırılacak.

Buna göre,

Bir: 65 yaş ve üzeri yaşlılar, engelli ve refakatçıları, gaziler ve malullerle eşleri, şehitlerin dul eşleri, yetimleri ve anne babaları, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca verilen Basın Kartı sahipleri yerel basın habercileri, başarılı sporculardan aylık bağlananlarla devlet sporcuları, polis ve jandarma, posta dağıtıcıları, belediye zabıtası ÜCRETSİZ SEYAHAT EDER.

İki: Devlet okulları, Halk Eğitim Merkezleri ve KOMEK’te görevli öğretmen, Kuran Kursu Öğreticisi ve öğrenciler İNDİRİMLİ SEYAHAT EDER.

Üç: HAT 41 kapsamında “Ortak Havuza” dahil olan toplu taşıma araçlarına binen yolculardan ÜCRETSİZ ve İNDİRİMLİ seyahat edenler gün içinde 4’den fazla kart basarlarsa ücretini ödemek zorunda kalacaklar.

Dört: Özel halk otobüsleri sürücüleri ile 65 yaş ve üzeri yolcular arasındaki gereksiz tartışmalar sonlanacak. 65 yaş ve üzeri vatandaşları minibüs şoförleri tarafından horlanmayacak, dışlamayacak, durakta bırakılmayacak.”