Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

WhatsApp yarın bu telefonlarda çalışmayacak!

Meta, eski Android işletim sistemi sürümleri için dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması WhatsApp desteğini belirli aralıklarla sonlandırıyor. WhatsApp, bu ayın sonunda bazı Android telefonlarda çalışmayacak.

Meta, eski Android işletim

Yeni özellikleriyle gündemde yerini almaya devam eden WhatsApp, eski Android sürümlerine desteği kesmeye devam ediyor. Dünyada milyonlarla kişi tarafından kullanılan anlık mesajlaşma ve veri gönderme uygulaması Whatsapp, 24 Ekim Salı gününden itibaren Android 5.0 ve Google mobil işletim daha sisteminin eski sürümlerinde kullanılamayacak.

Bu değişiklik markadan bağımsız olarak, halen Android 5.0 Lollipop veya daha eski sürümleri çalıştıran tüm Android cihazları etkileyecek.

Galaxy S5 ve Galaxy Note 4 gibi bir dönemin popüler cihazları, resmi Android 6 Marshmallow güncellemesini aldıklarından, bu WhatsApp güncellemesinden etkilenmeyecek.

Hangi marka olursa olsun halen Android 5.0 Lollipop veya daha eski sürümleri çalıştıran bütün Android cihazları etkileyecek. Google Nexus 7, Sony Xperia Z, LG Optimus G Pro ve HTC One gibi zamanının en iyi cihazlarına artık Whatsapp desteği verilmeyecek.