Kandıra Gençlerbirliği, Süper Amatör Lig’in 6. haftasında deplasmanda İhsaniyespor ile karşı karşıya geldi.
Kandıra temsilcisi, bu önemli maça 9 oyuncusunun kart cezalısı olması nedeniyle rotasyonlu bir kadroyla sahaya çıktı.
Maçın ilk yarısında her iki takım da karşılıklı ataklarla mücadele etti, ancak Kandıra Gençlerbirliği ilk yarıyı 1-0 mağlup tamamladı. İkinci yarıya başladığında, Kandıra rağmen pes etmeyerek mücadelesini sürdürdü.
75.dakikada Bedirhan Alkan’ın attığı golle skor 1-1’e geldi. Bu gol, Kandıra Gençlerbirliği için büyük bir moral kaynağı oldu. Kandıra, eşitliği yakalamanın ardından maçı kazanmak için daha fazla baskı yapmaya başladı.
85. dakikada Sami Çetin’in kaydettiği golle Kandıra Gençlerbirliği öne geçti. Maçın son anları büyük bir heyecanla geçti, ancak Kandıra Gençlerbirliği, bu önemli mücadeleden 2-1 galip ayrılarak üç puanı hanesine yazdı.