Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Büyükşehir’den tarlaları selden zarar gören çiftçilere destek

Başkan Büyükakın, yaşanan sel felaketi nedeniyle tarlaları zarar gören çiftçilere tamamı hibe yem bitkisi tohumu ve gübre desteği müjdesi verdi

Başkan Büyükakın, yaşanan sel

Başkan Büyükakın, yaşanan sel felaketi nedeniyle tarlaları zarar gören çiftçilere tamamı hibe yem bitkisi tohumu ve gübre desteği müjdesi verdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, aşırı yağışlar nedeniyle yaşanan sel felaketi nedeniyle tarlaları zarar gören çiftçilere destek verme kararı aldı. Başkan Tahir Büyükakın, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, afetten zarar gören üreticilere yüzde yüz hibe yem bitkisi tohumu ve gübre desteği verileceğini açıkladı.

“HER ZAMAN ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, kırsal kalkınmanın desteklenmesi ve tarımsal üretimin kesintisiz devam etmesi için hayata geçirdiği çok sayıda projeyle çiftçinin yüzünü güldürüyor. Üreticilere tamamı hibe mazot, yüzde 50 hibe yem bitkisi tohumu, gübre, meyve fidanı, modern sera ve tarımsal ekipman başta olmak üzere çok sayıda katkı sağlayan Büyükşehir, üreticilerin her zaman yanında oluyor. Çiftçi dostu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen selden tarlalarındaki ürünleri zarar gören üreticileri de unutmadı. Karar doğrultusunda, afetten zarar gören çiftçilere karşılıksız gübre ve tohum desteği verilecek. Başkan Büyükakın, selden zarar gören çiftçilere yapılacak desteği, sosyal medya hesabından duyurdu. Büyükşehir olarak her zaman çiftçilerin yanında olduklarını ifade eden Başkan Büyükakın, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan hasar tespit tutanağını beyan eden çiftçilere, tamamı hibe yem bitkisi tohumu ve organomineral taban gübresi desteği sağlayacaklarını bildirdi.

ÜRÜNLERİN DAĞITIMINA HAFTAYA BAŞLANACAK

Muhtarlık İşleri Dairesi Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü ekipleri, tarlaları hasar gören çiftçilerin talep etmeleri halinde, ürünlerini bulundukları bölgelere götürerek teslim edecek. Hasar tespit tutanağını ibraz eden çiftçilere, tamamı hibe gübre ve yem bitkisi tohumunun dağıtımına önümüzdeki günlerde başlanacağı bildirildi.

3 MİLYON M2 TARLA ZARAR GÖRDÜ

Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yapılan tespitlere göre, il genelinde çeşitli sebze, mısır, fındık, arpa ve buğdayın ekili olduğu yaklaşık 3 milyon metrekare tarla selden zarar gördü.