Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kandıra Yolu’nu Meclise Taşıdı

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İzmit-Kandıra Devlet Yolu Projesi ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na soru önergesi verdi.

CHP Parti Meclisi Üyesi

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İzmit-Kandıra Devlet Yolu Projesi ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na soru önergesi verdi.

İzmit-Kandıra Devlet Yolu Projesi ile ilgili sorunları TBMM gündemine taşıyan Tarhan: “20.3.2021 tarihli ve 3730 sayılı Cumhurbaşkanı Kararının eki karar ile İzmit-Kandıra Devlet Yolu Projesi için ihtiyaç duyulan taşınmazlar ve üzerindeki arsaların acele kamulaştırması yapılmıştır. İzmit’e bağlı Çayırköy Ş.Çayırköy, Yassıbağ, Çubuklu Bala, Çubuklu Osmaniye, Kısalar ve Sarışeyh köyleri ile Kandıra’ya bağlı Pirceler, Akçakese, Kocakaymaz, Topluca, Kırkarmut, Dalca, Yusufça, Çakırcaali, Süllü ve Akdurak köylerinde ihtiyaç duyulan noktalarda acele kamulaştırma yapıldı. İhaleyi ise Kalyon İnşaat kazanarak yolun yapımına başlamıştı. Ancak son zamanlarda bu yol çalışması nedeniyle alınan acele kamulaştırma kararı neticesinde vatandaşlar mağdur olduklarını dile getirmektedirler” dedi.

KAMULAŞTIRMA BEDELLERİ ÖDENDİ Mİ?

Tarhan, konu ile ilgili bakanlığa soru önergesi verdiklerini belirterek “Söz konusu yol çalışması ile ilgili olarak vatandaştan gelen kamulaştırma bedellerinin ödemelerinde aksaklıklar yaşandığına dair tarafımıza birçok şikayet ulaşmaktadır.

Bu şikayetler doğrultusunda bakanlığın bu konuda bir açıklama yapması gerekmektedir.

İzmit-Kandıra Devlet Yolu Projesi inşaatın kamulaştırma kararı alınmadan önce mi sonra mı başlandığı, kaç kilometrelik bir inşaat bölümü karardan önce tamamlandığı önemli hususlardan biridir.

Bununla birlikte İzmit-Kandıra Devlet Yolu Projesi için kamulaştırma tüm parseller için yapılmış mıdır?

Kamulaştırma bedellerinin ödemeleri yapılmaya başlanmış mıdır?

Ödemelerin ne kadarı gerçekleştirilmiştir?

Ödenecek ne kadar kamulaştırma bedeli kalmıştır ve bu bakiye ne zaman ödenecektir?

Bakanlığın bu sorularımıza acilen cevap vermesi gerekmektedir.

Konunun akıbeti hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesi gerekiyor.

Vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyet bir an önce giderilmelidir” ifadelerini kullandı.