Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan adaylık sorusunu yanıtladı

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, dün akşam katıldığı canlı yayında yeniden belediye başkanı adayı olacak mısınız sorusuna cevap verdi.

Kandıra Belediye Başkanı Adnan

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, dün akşam katıldığı canlı yayında yeniden belediye başkanı adayı olacak mısınız sorusuna cevap verdi.

Adnan Turan adaylık sorusunu şöyle cevapladı;

“Biz siyasete teşkilatların içerisinden gelen biriyiz. Ben en son Kocaeli il teşkilat başkanıydım. Biz, bir kurumsal yapının, kurumsal bir partinin, belki de dünyanın en büyük sivil toplum örgütünün içinden gelen insanlarız.

Bir yönetim sistemi ve kurumsal bir kimlik bulunuyor. Tabii ki gönül ister devam etmek… Bundan yana bir problemimiz yok, ancak kurumsal bir kimlik var. Bu çerçevede bize devam etme görevi verilirse, zaten bunu yaparız, bundan herhangi bir sıkıntımız yok.

Şöyle bakmak lazım: Biz masanın bu tarafındayız. Masanın öbür tarafındayken de şunu söylüyorduk: Bir belediye başkanının ikinci dönemi olmalı, bu sadece Kandıra ile sınırlı değil. 5 yılda gerçekten insanlar bazen yeni tanımaya başlarlar. Bu konu ile ilgili büyük bir problem yoksa, bir belediye başkanının ikinci dönemi olmalıdır.

Diğer taraftan işin zorluklarını öğrenirsiniz, yönetim sistemi hakkında daha fazla bilgi edinirsiniz. Belki de çıraklık ve ustalık süreci olarak düşünebiliriz bu işi…

Yine Kandıra’nın özelinde şöyle bir şey var: Yanlış hatırlamıyorsam 1994 yılından itibaren Kandıra’da ikinci dönemi olan bir belediye başkanımız yok.

Belki bu dönem olur, belki başka bir dönemde olur, ama olması gerekiyor. Elbette ki gönülden ikinci dönemi yapmayı istiyoruz.

Büyüklerimiz, partimiz, ilimizin il başkanlığı, milletvekillerimiz ortak bir kararla sonuçlanacak kararı verdiklerinde saygı duyarız. Bu koltuklar bizim değil. Koltuklar gelip geçicidir. Önemli olan eser bırakmaktır.”