Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kandıra Esnaf Kefalet’te Ahmet Gödek Güven Tazeledi

Kandıra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, başkanlık ve yönetim kurulu seçimi için kongrede üyeleriyle bir araya geldi. Mevcut başkan Ahmet Gödek, açık oy usulüyle yeniden başkan seçildi.

Kandıra Esnaf ve Sanatkârlar

Kandıra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, başkanlık ve yönetim kurulu seçimi için kongrede üyeleriyle bir araya geldi. Mevcut başkan Ahmet Gödek, açık oy usulüyle yeniden başkan seçildi.

KONGREYE GENİŞ KATILIM
Kandıra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin olağan kongresi Kandıra Namazgah Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 902 üyenin oy kullanma hakkının olduğu kongrede 350 kişinin katılımıyla açık oylama yapıldı. Kongreye Kandıra Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Akalın, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, Kocaeli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, Kocaeli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kemal Kaya, birçok ilçe esnaf odası başkanı ve kooperatif üyeleri katıldı.

YENİ BİNA ADRESİ GÜNCELLENDİ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Bu kapsamda kooperatifin 2021-2022 yıllarına ait yönetim kurulu çalışma, denetim kurulu ve hesap raporları okunarak kabul edildi. 2023 ve 2024 yılları olağan genel kurullarının birleştirilerek 2025 yılında yapılması karara bağlandı. Kooperatifin taşındığı yeni hizmet binası nedeniyle adresinin güncellenmesi de karara bağlandı.

KARAAĞAÇ’TA TARLA SATILACAK
Diğer yandan kooperatife ait Kandıra Karaağaç Köyü Parmaksız mevkindeki yaklaşık 9 buçuk dekarlık tarlanın asgari 1 milyon bedelle açık arttırma usulüyle satışa çıkarılmasına karar verildi. Tüm bu kararlardan sonra yönetim kurulu, denetim kurulu, bölge birliği temsilcileri ile dış denetçi seçimi yapıldı. 2023 ve 2024 yılları tahmini bütçeleri de ayrı ayrı görüşülerek karara bağlandı. Yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeleri ile dış denetçiye 2023 ve 2024 yıllarında ödenecek aylık ücret ve huzur hakları ile yolluklar da kararlaştırıldı.

ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ
Gündem maddelerinin ardından konuşma yapan Başkan Ahmet Gödek, “Bugüne kadar hiçbir üyemizi dar gününde yalnız bırakmadık. Hükümetimiz küçük esnafa çok büyük destek sağlıyor. Krediye sıkışan esnafa düşük faizle kredi kullandırabiliyoruz. Bunun için hükümetimize ne kadar teşekkür etsek az. Bizim hizmet anlayışımız bize bir adım gelene 3 adım gitmektir. Bundan sonra da esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Desteğini esirgemeyen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

YÖNETİMDEKİ İSİMLER
Başkan Ahmet Gödek’in yönetim kurulunda İsmet Balık, Ayhan Öz, Ekrem Bircan ve Mustafa Köksal bulunuyor. Kongrede denetim kurulu üyeleri olarak İsmail Hakkı Buruş ve Gökçe Ayşe Bulgurcu belirlendi. Ayrıca bölge birliği temsilcileri olarak Ahmet Gödek, İsmet Balık ve Ayhan Öz görev yapacak.