Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kandıra Gıda OSB’de Çalışmalar Hızlandı

Kandıra Gıda OSB’de devam eden hummalı çalışmalarla ilgili bilgi veren Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Başol, alt yapı, hafriyat ve yol çalışmalarının eylül ayına kadar bitirilmesini hedeflediklerini ve eylül ayında fabrikaların yapımının başlayacağını belirtti.

Kandıra Gıda OSB'de devam

EYLÜL AYINDA TESLİM

Kandıra’da hızla alt yapı çalışmaları devam eden Kandıra Gıda OSB’de hummalı bir çalışma var. Hafriyat, yol ve alt yapı çalışmalarının devam ettiği alanda en geç eylül ayına kadar OSB yönetimi çalışmaları tamamlayarak fabrikalara yer teslimi yapmayı planlıyor. 80 yatırımcının bulunduğu OSB’de eylül ayında yer teslimi yapıldıktan sonra yatırımcılar fabrikaların temellerini atmaya başlayacak. 2023 yılının yarısında ise fabrikalarda üretimin başlaması planlanıyor.

YOL ÇALIŞMALARI BİTMEK ÜZERE

Kocaeli’nin tarım bölgesi olan Kandıra’da 2010 yılında kurulma kararı alınan Gıda İhtisas OSB, 15 Temmuz Darbe girişimi nedeniyle uzun süre çalışmalarına ara verildi. Ancak 2019 yılında mütevelli heyeti yeniden belirlenen OSB’de alt yapı ve hafriyat için yapılan ihalelerle çalışmalara başladı. Yatırımcı sayısı 80’ne yükselen OSB’de hafriyat çalışmaları devam ederken yol çalışmalarında ise sona gelindi.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ

1940 dönüm arazi üzerine kurulan Gıda OSB’nin Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Başol, “Çalışmalarımız hava muhalefeti olmadıkça çok hızlı ilerliyor. Gece gündüz bölgede çalışma yapıyoruz. En geç eylül ayına kadar alt yapı ve hafriyat çalışmalarını tamamlayarak yatırımcılara yerlerini teslim edeceğiz. Bu süreçte fabrikaların hemen başlamasını bekliyoruz. Fabrikaların inşaata başladığı dönemde biz de elektrik, su ve doğalgaz çalışmalarını tamamlayacağız. 2023 yılının yarısında fabrikalarda üretimin başlamasını bekliyoruz” dedi.