Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kandıra Pınarlı Mahallesi’nde Kaçak Yapı Yıkımı Gerçekleştirildi

Kandıra Belediyesinin etkili çalışmaları ile plansız kentleşme ile mücadele konusunda başarılı bir süreç yürütülen Kandıra’da kaçak yapıya geçit verilmiyor.

Kandıra Belediyesinin etkili çalışmaları

Kandıra Belediyesinin etkili çalışmaları ile plansız kentleşme ile mücadele konusunda başarılı bir süreç yürütülen Kandıra’da kaçak yapıya geçit verilmiyor.
Son olarak Kocaeli Valiliği, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün, Kandıra Kaymakamlığı vasıtasıyla uygulanan yıkım kararı, Kandıra Belediyesi iş makinaları ve personel desteği ile gerçekleştirildi.

Kandıra Belediyesi’nin plansız kentleşmenin önüne geçmek, kamuya ait alanların haksız işgalden korunması ve tarım alanlarının vasfının korunması adına etkili çalışmalar sürdürdüğü Kandıra’da, son yıkım işlemi Pınarlı Mahallesinde uygulandı. Kandıra Belediyesi’nin kazıcı yükleyici kepçe, taşıyıcı kamyon ile teknik ve yardımcı personelleri ile gerçekleştirilen işlem esnasında kolluk kuvvetleri ve ilgili kurumların temsilcileri de hazır bulundu.

Kaçak yapılaşma ile mücadelenin kararlı bir şekilde sürdürüldüğü Kandıra’da bundan sonraki dönemde de kaçak yapıya müsamaha gösterilmeyeceğinin işareti olarak değerlendirilen çalışma, milletimizin ortak malı olan kamuya ait alanların yine milletimiz adına etkili bir şekilde korunuyor olması ile vatandaşlarımızdan takdir topladı.