Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kandıra’da 150 servisçi ek protokol istiyor

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Kandıra’daki 150 esnaf şu günlerde 20 liraya dayanan mazot fiyatları nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor. Her gün zarar eden servis esnafı İl Milli Eğitim’den, Kocaeli Valiliği’nden ek protokol talep ediyor” dedi

İYİ Parti İl Başkanı

Büyük bir ekonomik krizle karşı karşıya olan Türkiye’de özellikle döviz kuru nedeniyle akaryakıt fiyatları her geçen gün artıyor.

Neredeyse gün aşırı zam gelen akaryakıt fiyatları pek çok sektörde sorun yaşatıyor.

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, artan mazot fiyatları karşısında büyük mağduriyet yaşayan taşımalı eğitim servislerinin sorunlarını dile getirdi. Yıldız, “Servis esnafı ihaleye girdi ve kilometre başına, örneğin Kandıra’da 6 lira 40 kuruş ile taşımalı eğitim için hizmet vermeye anlaştı” dedi.

“ELİNDEKİNİ, AVCUNDAKİNİ HARCIYOR”

Yıldız, “Kandıra’daki 150 esnaf şu günlerde 20 liraya dayanan mazot fiyatları nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor. İhale şartlarına uymak zorunda olan ve her gün zararına kontak çeviren servis esnafı ay sonunda evine ekmek götürebilmek bir yana dursun, elindekini, avucundakini harcıyor.

Her gün zarar eden servis esnafı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden, Kocaeli Valiliği’nden yaşadıkları mağduriyetin çözülebilmesi için ek protokol talep ediyor.

Kocaeli Valiliği’nin bu konuda duyarlı davranacağını umuyorum. Taşımalı eğitim servislerinin mağduriyeti giderilmeli” ifadelerini kullandı.