Kandıra’nın Yusufça Mahallesi’nde yapılan muhtarlık seçimlerinde 29 yaşındaki Mücahit Çakır, mahalle sakinlerinin büyük desteğiyle muhtar seçildi. Çakır, aldığı oy çokluğuyla rakiplerini geride bırakarak Yusufça Mahallesi’nin yeni muhtarı oldu.
Seçim sonuçlarının ardından mazbatasını Kandıra İlçe Seçim Kurulu’ndan alan Mücahit Çakır, Kandıra’da yeni dönemde en genç muhtar olarak da kayıtlara geçti. Genç yaşına rağmen mahalle halkının güvenini kazanarak seçilen Çakır, mahalle sakinlerine hizmet etmek için çalışmalarına başladı.
Yusufça Mahallesi Muhtarı Mücahit Çakır, yaptığı açıklamada, “Mahallemizin sorunlarını çözmek ve yaşam kalitesini artırmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Gençlerin de siyasette daha aktif rol alması gerektiğine inanıyorum. Bu görevi layıkıyla yerine getireceğime inanıyorum” dedi.