Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kocaeli’de Ulaşımda Zamlı Tarife Başladı. İşte Yeni Fiyatlar

UKOME tarafından ulaşıma yapılan zam yürürlüğe girdi.

UKOME tarafından ulaşıma yapılan

Büyükşehir Belediyesi UKOME’nin 22 Aralık’ta yapılan toplantısında karara bağlanan ulaşım zammı 1 Ocak itibariyle yürürlüğe girdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın zam kararını imzaladı. Zam, 1 Ocak itibariyle uygulanmaya başladı.

Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası tarafından talep edilen zam ile ilgili Kocaeli Üniversitesi’nce hazırlanan rapor doğrultusunda zam yapıldı.

Raporda yüzde 15 ile yüzde 25 arasında zam yapılması önerisi üzerine UKOME ulaşıma yüzde 24.9 zam yaptı. Zam toplu taşımada sadece minibüslere değil, tramvay ve deniz ulaşımına da yapıldı.

Yapılan zam ile birlikte şehir içi ulaşım 3.5 liradan 4 lira 35 kuruşa yükseldi.

İlçe içi indi-bindi ücreti 3 lira 30 kuruştan 4 lira 10 kuruşa yükseltildi.

İndirimli biletler 2 lira 55 kuruştan 3 lira 35 kuruşa, öğrenci binişi ise 1 lira 75 kuruştan 2 lira 75 kuruşa çıkarıldı.

Ancak öğrencilerin biniş ücretine gelen 1 liralık zam ve indirimli bilete gelen 70 kuruşluk zam, Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu taşıma yapacak esnafa verilecek.

İLÇE İLÇE ZAMLI BİNİŞ

UKOME toplantısında deniz ulaşımına ve tramvay ücretlerine de zam geldi. Deniz ulaşımında tam bilet 5 lira 25 kuruş, indirimli bilet 3 lira 85 kuruş, öğrenci ise 2 lira 80 kuruş oldu.

Tramvayda ise tam bilet 3 lira, indirimli 2 lira 20 kuruş, öğrenci ise 1 lira 75 kuruş oldu.

İlçeler arası ulaşımda Karamürsel- İzmit, 9 lira 90 kuruş, Gölcük-İzmit 6 lira 26 kuruş, Körfez-İzmit 6 lira 30 kuruş, Başiskele-İzmit 6 lira 25 kuruş, Kartepe-İzmit 5 lira 30 kuruş, Kandıra-İzmit 10 lira, Gebze-İzmit 11 lira 50 kuruş oldu.