Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sungurlu Barajı Tepemizde Keskin Bıçak Gibi

İYİ Parti Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Pelin Dönge,saha çalışmalarına Kandıra’da devam etti.

İYİ Parti Kadın Politikalarından

Dönge’ye dert yanan köylüler, “Sungurlu Barajı yapımı, mahkeme kararlarına rağmen yapımına devam ediyor, tepemizde keskin bıçak gibi sallanıyor” dediler

İYİ Parti Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Pelin Dönge ve komisyon üyeleri,bu hafta Kandıra’daydı. Saha çalışmalarını aralıksız sürdüren İYİ Parti İl Teşkilatı adına Kandıra’ya giden Pelin Dönge ve ekibine Kandıra İlçe Başkanı Yusuf Battal ve ilçe kadın politikaları komisyonu üyelerieşlik etti.

İYİ Partililer gün boyu Teksen, Akçaova, Boğallar, Yağcılar köylerini ziyaret etti.

“ESNAF KÖYDE DE DERT YANDI”

Akçaovalı esnafları ziyaret eden Dönge,“Esnafımızın hali şehirde de köyde de aynı. Ekonomi bitmiş. Nasılsınız diye sorduğumuz her esnaf, ‘Artık dükkanı açık tutma derdindeyiz ama o da zor görünüyor. Tarlaların çoğunu ekemedik.

Ne fahiş fiyatlı tohumune gübreyi alacak paramız var. Hayvancılık da yem fiyatlarından ötürü bitti. Ayrıca Sungurlu Barajı yapımı kazanılmış mahkemelere rağmen devam etmekte,tepemizde keskin bıçak gibi sallanıyor.

İmar yasağımız hala devam ediyor’ diyerek dert yandı. Köylülerimiz umutsuzca yaşamaya çalışıyor. Hem üreten hem tüketen köylümüz artık üretemediği gibi tüketecek geliri de tamamen kaybetmiş” dedi.