Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kandıra’da Keten Yeniden Hayata Geçiriliyor

Tarım kenti Kandıra’da, Kandıra Belediyesi tarafından tarımsal üretimi desteklemek amacıyla sürdürülen çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Tarım kenti Kandıra’da, Kandıra

Kandıra Belediye Başkanı Erol Ölmez’in özel önem verdiği tarımsal faaliyetleri geliştirme hedefi doğrultusunda destekleyici projeler tek tek hayata geçiriliyor.Bu çalışmalar kapsamında Kandıra’nın tarımsal tarihinde özel bir yere sahip olmasına rağmen son yıllarda üretimi durma noktasına gelen keten bitkisini yeniden canlandırmak ve üretimini arttırmak için Ketenköy projesi uygulamaya konuldu.

Projenin ilk adımı olarak keten ekimi için uygun tarihlerde toprakla buluşturulan keten tohumlarından yetişen ürünlerin ilk hasadı gerçekleştirildi. En iyi sonucu almak geliştirilen çalışmalar kapsamında farklı tohumlar ekilmişti. Şimdi bu tohumların yetişmesiyle elde edilen ürünler, tohum ve lif kalitesi olarak değerlendirilecek. Değerlendirmeler sonucunda elde edilen veriler projenin ileriki adımlarına yön verecek.

Başkan Ölmez’in konuya gösterdiği hassasiyet nedeniyle bizzat gerçekleştirdiği keten hasadına Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu da katıldı. Projeyi Kandıra tarımı açısından çok önemsediklerini dile getiren Katırcıoğlu, çalışmalara gereken desteği vereceklerini de ifade etti. Kandıra Ak Parti İlçe Başkanı Alper Tokgöz’ünde katıldığı hasat işçisinden çiftçisine herkesin emeğiyle şenlik havasında geçti.