Ana Sayfa Arama Galeri Video
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kandıra’da Klas Hamal olarak tanınan Mehmet Ateş’i duygulandıran vefa örneği

Kandıra’nın tanınan ve sevilen isimlerinden Mehmet Ateş, yıllar önce sevindirdiği bir öğrencinin hediyesi ile duygu dolu anlar yaşadı.

Kandıra'nın tanınan ve sevilen

Kandıra’da 25 yıldır hamallık yaparak geçimini kazanan ve her ay bir günlük kazancını bir hayır kurumuna bağışlayan Klas Hamal lakaplı Mehmet Ateş, yıllar önce sevindirdiği bir öğrencinin sürpriziyle karşılaştı.

Geçmiş yıllarda bir öğrenciyi okuldaki başarısından ötürü küçük bir hediye ile ödüllendiren Mehmet Ateş, yıllar sonra aynı öğrenci Tuğçe Doğan tarafından unutulmadı.

Okulunu bitirip işe başlayan ve ilk maaşıyla vefa örneği göstererek Mehmet Ateş’e takım elbise alan Tuğçe Doğan, Ateş’e duygu dolu anlar yaşattı. 

Her ayın belirli bir gününü önceden belirlediği hayır kurumlarına ayıran ve yıllardır bu alışkanlığından vazgeçmeyen Mehmet Ateş, duygularını şu sözlerle ifade etti; “Vefa nedir? Yıllar önce okuldaki başarısından dolayı küçük bir hediye ile ödüllendirilen bir öğrenci düşünün.

Yıllar sonra bir işe başlamış ve ilk aldığı maaşıyla kendisine okul başarısı dolayısıyla küçük hediye alan ve bu olayı çoktan unutmuş olan hamal amcasını unutmayan saygılı, vefakar, yüreği güzel Tuğçe Doğan yeğenime hediyesi için cani gönülden teşekkürlerimi sunarım.

Seni bu şekilde yetiştiren başta baban Necati Doğan annen Melahat Doğan ve üzerinde emeği geçenleri tebrik ederim. Bahtın her daim açık olsun vefalı yeğenim.” dedi.